Joga Svätý Jur

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA: V prípade prerušenia kurzu z dovodu covid-opatrení si môžete zostávajúce lekcie preniesť do ďalšieho behu kurzu alebo vyčerpať v online pokračovaní kurzu (Zoom), prípadne Vám nevyužitú časť vrátime.

POZOR – Zmena miesta: Prostredná 47/A

Pre koho je určený tento kurz jogy

Tento pondelkový večerný kurz je určený hlavne pre pokročilých záujemcov o jogu.

Ak máte záujem hlbšie spoznať tento prístup v joge a následne sa snažiť znalosti a skúsenosti prenášať na každodenný sociálny život, ste na tomto kurze vítaní.

Čo je obsahom tohto kurzu

Ťažisko tohto kurzu je členené na tri časti:

  • Prvým cieľom je venovať sa intenzívne jogovým pozíciam – ásanam, snažiť sa o dosiahnutie pokroku v individuálnom výraze a prevedení ásan. Aj pokročilých ásan.
  • Druhým cieľom je zintenzívnenie štúdia duchovno-duševného pozadia cvikov, tzv. imaginácii k jednotlivým cvikom
  • Tretím cieľom je aktívna snaha o rozvoj praktických schopností a prenášanie obsahova tém z cvičenia do denného medziľudského života

Čo vám tento kurz prinesie

V zásade sa pri dlhšom a intenzívnejšom, do hĺbky idúcom zaoberaní sa touto jogou, jej obsahmi a spôsobom prístupu k cvikom začne záujemca dotýkať tém, ktoré sa sumárne dajú označiť ako „duchovné školenie“, či „duchovná individuácia“.

Táto skutočnosť je zohľadňovaná aj v pedagogickom prístupe tohto kurzu. Pokiaľ v kurzoch pre začiatočníkov ide skôr o informatívne a nezáväzné zoznamovanie sa s týmto prístupom v joge, s jeho ideami, prístupom k cvikom a pod., na tomto kurze pre pokročilých záujemcov je snahou začať konkretizovať témy a záujem jednotlivých účastníkov a následne bližšie špecifikovať, prípadne spoločne hľadať oblasti života, kde by sa dali overovať a uplatňovať vybrané témy a myšlienky.

Úvodné zoznamovanie teda prechádza do prvých snáh o formovanie obsahov a ich prenášanie do širšieho života, čo je zároveň aj tým, ako je v tomto smere chápaná spiritualita.

Často kladené otázky

Vzhľadom na vyššie uvedené, je pre účasť na tomto kurze vhodné (ale nie nutné) absolvovanie aspoň 1 klasického 3-mesačného kurzu u nás. Ďalej je tiež vhodné mať záujem o spoznávanie duševnej dimenzie jogy a radosť z výziev v cvičení – telesnom a duševnom.

Pre posilnenie možnosti pokroku sú súčasťou kurzu aj tzv. „domáce úlohy“, tj podnety, ktoré by pre napredovanie bolo vhodné individuáne uchopiť a snažiť sa o ich samostatné zvládnutie. Jednak to môžu byť odporúčania ohľadom cvikov alebo ohľadom tém a tématických okruhov, ktoré súvisia s kurzom.

Čo je vhodné riešiť pred prihlásením do kurzu

Ak sa teda chystáte na tento kurz, je vhodné položiť si otázku: „Ktorú tému, oblasť jogy, čakru či duševnú vlastnosť, kvalitu, či duševno-duchovnú zákonitosť, tzv. imagináciu by som vedome chcel študovať, spoznávať a následne aj vnášať do cvičenia a teda neskôr aj do sociálneho života?“ Už s prvými náznakmi odpovede na túto otázku sa naša spolopráca na kurze stáva ľahšia, presnejšia a radostnejšia.

Kurz jogy vo Svätom Jure

Praktické informácie

Začiatok a trvanie kurzu

Kurz prebieha počas celého roka v troch 3-mesačných cykloch:
– od septembra do decembra,
– od januára do marca
– od apríla do júna
– júl a august – prázdniny

Cena kurzu

​Jesenný kurz
29.septembra. – 15.decembra (11 cvičení á 60 min.) poznámka: 17.11. sviatok sa necvičí
Cena: 77 Eur alebo 7 Eur./ vstup.

Jednorázové vstupy 

Ak chcete platiť jednorázové vstupy v hotovosti prosím prihláste sa a e-mailom na silvia.wagnerova@asana.sk

Multisport kartu neberieme.

Jednorázové vstupy a karta Multisport

Ak chcete platiť jednorázové vstupy v hotovosti alebo využiť kartu Multisport, prosím prihláste sa e-mailom na asana@asana.sk

Podmienky účasti a nahrádzanie hodín

V prípade mimoriadnej situácie (napr. COVID-19 a pod.), kedy v kurze nebude možné pokračovať osobne, bude kurz pokračovať online formou prostredníctvom Zoom videokonferencie v rovnakom čase a dni.  Ak by vám tento spôsob nevyhovoval, vrátime vám späť peniaze za nevyčerpané lekcie alebo navrhneme inú formu kompenzácie.

Parkovanie

Na ulici pred budovou

Prihláška na kurz

Silvia Wagnerová

Silvia Wagnerová

Učitelka jogy

Prostredná 47/A, Svätý Jur
20 októbra, 2022
}

Od

18:00
}

Do

19:00

Kategórie

Kurzy, Pokročilí, Svätý Jur

Značky

Silvia Wagnerová

PRIDAJTE SA K NÁM

Referencie

spokojných účastníkov našich kurzov jogy

O Silviiných hodinách jogy

Rada cestujem a skúšam nové veci a tak som aj doma aj v zahraničí vyskúšala  už nejeden kurz jogy a aj keď podstata je ta istá, každý má iný prístup a štýl vedenia hodín a  každému aj vyhovuje niečo iné…treba si nájsť to svoje, v čom sa cítite komfortne a ja som to našla na hodinách u Silvii.
Aj keď ma moja práca baví a napĺňa, stresovejšie zamestnanie som si už nemohla vybrať :-), stále niečo riešim, zháňam, vybavujem, do  toho celodenné žiarenie počítača a veľa telefonovania…čize hlavne cez svadobnú sezónu naozaj nemám skoro žiadny voľný čas a nevládzem…a  vtedy je najjednoduchšie si povedať, ešte mám robotu, nestíham ísť cvičiť, ale tu robotu mám stále…a keď sa neprekonám následok je únava, boľavý chrbát, neefektívne dopĺnanie energie jedlom, zaseknutý človek…preto sa na Silviinu hodinu jogy  snažím pravidelne dostaviť a po nej vždy odchádzam ako znovuzrodená…
Silvia ma tempo hodín presne  také, čo mi vyhovuje – neni to ani príliš pomalé a nudné a ani príliš  dynamické a silové, čo by ma zase zničilo… nepoužíva žiadne joga pomôcky navyše, čo mne osobne vyhovuje, mám pocit, že keď pracujeme prirodzene s váhou nášho tela, lepšie precvičíme a  ponaťahujeme jednotlive partie…. nemám čo vytknúť, plne odporúčam.

                                                           

Tatiana Š – plánovačka svadieb

O kurzoch jogy s Vladom

Na hodinách jogy vedených Vladom som sa naučil, že joga nie je len „cvičením“, ani nie je len formou „wellnes“. Joga na Vladových hodinách je prezentovaná ako celostná/holistická metóda spájajúca všetky súčasti človeka od fyzickej cez mentálnu až po emočnú. Joga prezentovaná na Vladových hodinách berie do úvahy špecifiká súčasného života „západného“ typu. Poznatky získané na hodinách jogy sú využiteľné v dennom živote. Cvičenie posilňuje vôľu, pozornosť, vedomé prežívanie toho, čo sa deje okolo nás. Nezanedbateľné sú aj priaznivé učinky na fyzické telo. Zlepšená pohyblivosť a silný chrbát sa zídu každý deň.

                                                           

Rado D. – manažér predaja

O joge vo firme

Na jogu som chodil aj v minulosti, preto som už mal nejakú predstavu, čo ma čaká. Realita však bola veľmi odlišná, a to v tom najpozitívnejšom slova zmysle. Iný prístup, aktívne zapájanie mysle aj tela ma oslovilo a túto formu jogy som si osvojil veľmi rýchlo. Určite si viac uvedomujem jednotlivé časti svojho tela, ako ich správne zapájať pri cvičení. Naučil som sa, že nejde o cieľ, ale o cestu k cieľu. Práve táto forma je mi veľmi sympatická. Vychvaľujem vás všade, kade chodím :).

                                                           

Milan Kerek

TNT Express Worldwide

O individuálnych hodinách jogy

Na hodiny jogy s Vladkom som sa vždy tešila. Na úvod sme zhodnotili aktuálne dianie na Slovensku, či vo svete a potom sme sa dostali k “cvičeniu”. Bola to úplne prirodzená súčasť hodiny, pretože aj Vladkov prístup k joge je silno spojený s reálnym životom. Jednotlive ásany vždy podporovali určitú vlastnosť,či schopnosť a pri ich zdokonaľovaní som bola vždy vedomím prítomná a vedela som čo presne robím a kam sa chcem dostať. Uvedomila som si ako veľmi dokáže pri joge pomôct predstavivosť – posúva moje hranice vždy o kúsok ďalej. Z každej hodiny som odchádzala silnejšia a dobre naladená.

                                                           

Marianna Ďurianová – moderátorka

O kurzoch jogy

V IT pracujem už viac ako 20 rokov, denne presedím hodiny za počítačom. Jogu som vyhľadala kvôli bolestiam chrbta. Vďaka joge som si postupnezlepšila držanie tela, posilnila svaly chrbta (našla som aj svaly, o ktorých som netušila). Ale to nie je všetko. Cvičením ásan zlepšujem schopnosť koncentrácie, posilnujem sa v trpezlivosti a vnímaní. Pre mňa je joga cesta ku zdokonaľovaniu.
Pre zvládnutie ásan je potrebné, aby si človek vedel vytvoriť predstavu, aké svaly má zapojiť, ktoré partie naopak majú zostať uvoľnené a aký má byť celkový výraz ásany a jej duchovný rozmer. A tiež, ako sa k asane postupne dopracovať. Dobrý učiteľ (ktorým nepochybne Silvia a Vlado sú) toto všetko dokáže na kurze namiešať a pritom zvládať začiatočníkov aj pokročilejších. Aj vďaka Silvii a Vladovi som si jogu zamilovala.

                                                           

Vierka U.  – pracuje v oblasti IT

O kurze jogy pre deti v MŠ so Silviou

Priniesť detskú jogu do škôlky bolo výborné rozhodnutie. Deti boli nadšené zvieratkovskými cvikmi a nielen na joge, ale aj v rámci hry si niektoré sami precvičovali. Silvia má citlivý prístup a pekne vie udržať detskú pozornosť počas celej lekcie.

Výsledkom sú rovné chrbátiky, správna chôdza u detičiek a spokojní rodičia.

                                                           

Linda Balážová –  majiteľka MŠ

O práci Ásany

Momentálne som na Yoga Teacher Trainingu (YTT), a o to viac si uvedomujem, aké náročné je pre učiteľa priniesť do hodiny nielen fyzický aspekt jogy, ale snažiť sa pridať aj niečo z toho, o čom joga je. A ten nenásilný spôsob, akým to vy, Silvi a Vlado robíte, krôčik po krôčiku, prispieva k uvedomeniu si mnohých vecí v živote a k ich aplikácii. 

Nie som na YTT, aby sa zo mňa stal učiteľ jogy po skončení kurzu. To chce dlhodobú prácu, nie len fyzickú, ale aj v ostatných životných aspektoch. Avšak z iného pohľadu si teraz uvedomujem, akú dobrú prácu vykonávate vzhľadom k možnostiam a záujmu európskeho publika. Do istej miery ma to inšpiruje a aspoň drobné myšlienky sa budem snažiť vštepovať aj svojim klientom vo fitku.

Nejdem teraz zmeniť náboženstvo, ani poúčať ľudí, ale prečítať si niektoré jogy sutry by našej západnej spoločnosti pomohlo v živote. Každopádne veľká vďaka za dobre odvedenú robotu a som taktiež vďačná za to, že vy dvaja ste boli mojimi prvými učiteľmi a zľahka ma začali posúvať ďalej, i keď spočiatku to u mňa bol iba fyzický osoh. Až dnes chápem vplyv jogy a snahu o aplikovanie teórie do praxe pokladám za dôležitú súčasť života a som za to neskutočne vďačná.

                                                           

Ludmila K.

O kurzoch jogy

Na hodinách jogy som sa naučil hlavne to, že keď sa človek posnaží a je správne vedený, dokáže spraviť zaujímavé pozície, ásany, namotivovať sa a príjemne mentálne usporiadať a opracovať telo aj ducha. Tento kurz ma naučil, pozerať sa na život inými – pozitívnymi očami. Celkovo sa lepšie cítim, pracujem na tom, aby som mal pružnejšie telo.
Po hodinách jogy mám vždy skvelú náladu. Nie je to len precvičením tela a oslovením parasympatika nervovej sústavy, je to aj príjemnou atmosférou v kruhu cvičiacich a učiteľa.

                                                           

Peter Ž. – audítor kvality dodávateľov

O Vladových hodinách

Keďže pracujem v bankovom sektore, potrebujem vypnúť a zrelaxovať. Veľmi dlho sa venujem tancu a pôsobím ako učiteľka tanca pre deti aj dospelých. Joga sa okolo mňa objavovala už od detstva, aj som navštívila zopár hodín a vyskúšala rôzne druhy. No vždy mi na hodinách niečo chýbalo, takže som nemala motiváciu sa na hodiny vrátiť. Tanečná aktivita prevládala nad jogovou praxou a tanec mi vždy stačil pre kondíciu aj duševnú pohodu. Zmenilo sa to až pri hodinách vedených Vladom, ktorí pristupoval k žiakom veľmi osobitne. Vysvetľoval tvorbu ásan a neraz mi ukázal možnosti pohybu môjho tela. Sama som zostala prekvapená, že limity sú vlastne úplne niekde inde. Jeho hodiny jogy vrelo odporúčam.

                                                           

Lýdia S. – bankový sektor

O joge vo firme

Pôvodne som si chcela len oddýchnuť a zistiť, čo vlastne jogy je :). Bola som milo prekvapená s tým, že joga súvisí aj s duševnou pohodou. Naučila som sa veci nehrotiť, na chvíľku sa zastaviť a ukľudniť. Samozrejme, joga má aj fyzické výhody, napríklad zlepšenie ohybnosti. Určite odporúčam.

                                                           

Monika Nadhajská – Cost Controller

TNT Express Worldwide

O kurzoch jogy

V dnešnej dobe je častá tendencia vnímať telesné cvičenie len ako formu „relaxu“ či podpory fyzickej kondície, teda oddelene od myslenia, cítenia či sociálneho sveta človeka. Oproti tomu joga, ktorú som zažila v Ásane, oslovuje celého človeka, dáva mu podnety pre jeho duševné, duchovné i telesné sily tým, že mu ukazuje ich vzájomné prepojenie a súvislosť. Zároveň kultivuje i umelecké cítenie a vedomé utváranie vzťahov k ľuďom i k svetu. To sú schopnosti, ktorých rozvoj by som dopriala aj iným, lebo posúvajú život človeka k väčšej plnosti, k väčšej ľudskosti.

                                                           

Soňa P. – univerzitná učiteľka

O joge vo firme

Na začiatku som nemal veľké očakávania, ale bol som veľmi príjemne prekvapený. Zo začiatku bola možno latka nastavená vyššie, ako som čakal, ale o to bolo cvičenie motivujúcejšie. Vlado dáva počas svojich kurzov jogy oveľa viac, ako len cviky. Progress + opakovaná snaha = výsledky, posúvanie hraníc svojho tela, ale aj svojej mysle. Určite odporúčam, dávam 1*.

                                                           

Ivan Izakovič – OPS Specialist

TNT Express Worldwide

Pin It on Pinterest