Chcete sa vzdelávať v zrelom veku za lektorku jogy? Ako to však ideálne skĺbiť s rodinou a deťmi tak, aby sa necítili byť ukrátení o vašu prítomnosť a pozornosť?

Na túto tému sme sa bavili s odborníčkou – psychoterapeutkou, matkou a učiteľkou jogy Mgr. Filipou Ondrejkovou. V tomto rozhovore nájdete cenné podnety a rady, ktoré môžu pomôcť rozptýliť vaše obavy, pochybnosti a neistoty.

Ako skĺbiť svoje vnútorné potreby a rodinný život?

Čoraz viac žien a matiek má potrebu vzdelávať sa, urobiť v živote niečo pre svoj sebarozvoj, naplniť svoje túžby, ciele. Je to spojené s prirodzenou dobou zrenia, ktorá prináša, či mení tieto potreby.

Ako sa vyjadrila v rozhovore Filipa, duševný rozvoj sa materstvom nekončí. Práve naopak.

Najčastejšie otázky, prípadne isté obavy, či strachy, s ktorými sa stretávame na našich pohovoroch so záujemcami o naše vzdelávanie lektorov jogy, sú tieto:

  • Chcem sa vzdelávať, ale ako to urobiť, ak mám deti, rodinu?
  • Zvládnu to deti bezo mňa, bez mojej plnej pozornosti a prítomnosti?
  • Dostanem od manžela podporu pre moje rozhodnutie a ciele vzdelávať sa?

V tomto video nájdete odborné pohľady, odpovede a rady, ako sa to zvládnuť dá.

Nájdete tu názorný príklad ženy, matky 2 detí, ktorá pracuje na plný úväzok v korporácií, so služobnými cestami, s prácou, z ktorej častokrát chodí vyčerpaná a popri tom sa naďalej vzdeláva a napreduje.

V rovnováhe: práca – rodina – sebarozvoj

Ak aj vy túžite po sebarozvoji a chcete naplniť svoje priania a potreby duše, nevzdávajte sa. V tomto videu sa dozviete, že úloha ženy, matky v dnešnej dobe nemusí skončiť iba pri varení, praní a staraní sa o deti. Ak si žena napĺňa svoje potreby a túžby po vzdelávaní, ktoré poskytuje kvalitné podnety a osobnostný rozvoj, následne zažíva omnoho väčší pocit vnútornej slobody a má viac síl pre výzvy života.

A to prináša aj zlepšenie a utuženie vzťahov s rodinou a najbližším okruhom ľudí.

Želáme vám inšpiratívne pozeranie a následne odvahu pre rozhodné kroky k novým horizontom.

 

Pin It on Pinterest