Jogové cviky pre začiatočníkov aj skúsenejších

Ak hľadáte zostavu cvikov na cvičenie jogy doma, ktorá podporí zdravie vášho chrbta a zároveň poskytne vhodné duševné podnety, vyskúšajte túto online lekciu jogy.

Môžete si ju zacvičiť samostatne doma, alebo vonku v prírode. Učiteľ jogy Vlado Wagner v nej okrem základných cvikov zaradil aj zopár výziev: trojuholník v ľahu na boku, vranu – kakásana, ako i vranu bokom.

Vnútorná harmónia, duševné usporiadanie ako výsledok aktívnej mentálnej práce

Video vám poskytne cenné podnety a návody pre samostatné cvičenie, ktorého základ tvorí proces aktívnej mentálnej účasti na cvičení. Cvičenie je vysvetlené tak, aby ste si ho dokázali predstaviť a získali tak cit pre podstatné časti cvikov.

Tento spôsob vášho osobného zapojenie má za následok lepšie vnútorné usporiadanie a zároveň aktívne pracovanie telom – pretože cvikom rozumiete aj duševne.

Stred človeka, alebo anaháta- čakra

Vo videu sa tiež dotkneme toho, že pre vyvážený vnútorný duševný postoj človeka je potrebné, aby sme cviky aktívne mentálne sprevádzali a následne telesne uskutočňovali.

Po istej dobe môžete zbadať zvýšenie vnútornej stability a odolnosti. Sú to vlastnosti, ktoré tvoria stred našej osobnosti. V indickej jogovej náuke o čakrách (alebo lotosových kvetoch) sa tieto vlastnosti priradzovali anaháta čakre, srdcovému centru.

Harmóniu, usporiadanosť a pokojný stabilný vnútorný pól vám želáme.

 

 

Pin It on Pinterest