Zdravý chrbát je spoločnou témou pre jogu a fyzioterapiu

Ako v joge, tak aj vo fyzioterapii, je chrbtica a dobrá kondícia jednou zo zásadných tém. Obe oblasti sa tejto téme venujú veľa a podobne na isté fenomény aj odpovedajú. Preto ma vždy poteší rozprávať sa fyzioterapeutami, nakoľko ich vnímam v istom zmysle ako kolegov, s ktorými je možné viesť obohacujúci dialóg.

V tomto videu sa rozprávam so dlhoročnou fyzioterapeutkou a majiteľkou centra fyziterapie Revitalis, Mgr. Luciou Mercekovou, Cert. MDT. Okrem vedenia svojho centra prednáša aj na konferenciách, je autorkou viacerých odbornú publikácii, náučných DVD-čiek pre laikov (napr. „Škola chrbta“), vyučuje a robí aj prevenciu vo firmách.

Bolesť chrbta ako druhá najčastejšia príčina práceneschopnosti

Vedeli ste, že bolestivý chrbát je dnes štatisticky druhou najčastejšou príčinou práceneschopnosti? Tento neduh dnes postihuje čoraz mladších ľudí, a často sú návštevníkmi fyzio centier už 20-roční pacienti.

Vo našom rozhovore sa tiež dozviete, ako veľmi cenná je v tejto súvislosti prevencia. Lucia zo svojich skúseností hovorí, že prevencia je veľmi náročná, keďže téma starania sa o svoj chrbát dnes nie je “spoločensky” zakotvená v našom živote. Pred 30 rokmi nás zubári učili prevencii a starostlivosti o náš chrup. Dnes pred nami stojí úloha naučiť sa starať o svoju chrbticu.

Poznatky z fyzioterapie robia cvičenie jogy účinnejším

Určite to poznáte. Je veľký rozdiel, keď niečomu rozumieme, alebo len niečo napodobňujeme. Platí to aj tu. Poznanie o chrbtici vie napomôcť zefektívniť  vaše cvičenie jogy a urobiť ho omnoho účinnejším. Cvičenie následne podporuje nielen zdravie chrbtice, ale aj ostatných častí tela.

Ak chcete získať kvalitné informácie od odborníčky o zdravom chrbáte, bez bolestí krížov a stuhnutej šije, odporúčame si pozrieť náš video rozhovor.

 

Pin It on Pinterest